Ultramaraton Jaga-Kora

20.05.2023 Rymanów Zdrój

Witajcie!

Witamy na stronie nowego biegu w Beskidzie Niskim czyli Ultramaratonu Jaga-Kora! Nazwa jak i logo biegu nawiązują do trasy kurierskiej Jaga-Kora, która prowadzi z Rymanowa Zdroju do granicy Polsko-Słowackiej i Rezerwatu Przyrody Źródliska Jasiołki. Trasę tą pokonywali wielokrotnie podczas II Wojny Światowej polscy kurierzy, którzy przedostawali się tędy w kierunku Węgier.  O tym jak piękny zapowiada się to bieg najlepiej świadczy zdanie, które padło gdy szukaliśmy zdjęć do galerii wśród znajomych: „Nie mów że szykujesz taką piękną trase!”. Tak, właśnie szykujemy coś pięknego!

Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora została pomyślana tak aby pokonać jak największą część wytyczonego już szlaku kurierów, jak również odwiedzić wiele pięknych zakamarków Beskidu Niskiego. Zaplanowaliśmy dla was dwa dystanse: ok.70km oraz ok.40km. Dystans dłuższy ze startem i metą w Rymanowie Zdroju. Dystans krótszy ze startem w Moszczańcu i metą w Rymanowie Zdroju.

Przedstawiamy również poglądową mapkę trasy biegu pod zakładka Trasy. Zaznaczona trasa poddana zostanie jeszcze lekkim modyfikacjom, jednak jej przebieg będzie bardzo zbliżony do przedstawionego na zdjęciu. 

Zapisy ruszają 01.02.2017, godzina 20:00!

Z górskim pozdrowieniem, organizator:
Kamil Kardach