Ultramaraton Jaga-Kora

20.05.2023 Rymanów Zdrój

Instrukcja bezpieczeństwa sanitarnego

Instrukcja bezpieczeństwa sanitarnego dla zawodników wszystkich dystansów rozgrywanych w ramach Ultramaratonu Jaga-Kora 2020.
 
❗️Znajomość niniejszego regulaminu bezpieczeństwa jest obowiązkowa dla wszystkich zawodników. Jego przestrzeganie jest warunkiem bezpiecznego przeprowadzenia imprezy w sytuacji trwającej Pandemii COVID-19.
 
✔️Baza zawodów
-Teren bazy zawodów w Rymanowie-Zdroju będzie stanowić osobno wydzieloną część parku zdrojowego.
-Na teren bazy zawodów wstęp będą mieli tylko zawodnicy oraz obsługa imprezy.
-Aby wejść na teren bazy zawodów należy zdezynfekować ręce i założyć maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos.
Kibice, osoby towarzyszące zawodnikom nie mogą wchodzić na teren imprezy.
 
✔️Biuro Zawodów
-Po wejściu do bazy zawodów w celu odbioru pakietu startowego należy wypełnić oświadczenie, którego treść można znaleźć pod linkiem: tutaj
– Zachęcamy do samodzielnego wydruku i wypełnienia oświadczenia wcześniej w celu sprawniejszej obsługi w biurze zawodów.
– Po odebraniu pakietu startowego należy opuścić bazę zawodów.
 
✔️Transport autokarowy
-Zawodnicy z dystansów 105km / 70km / 17km, którzy będą korzystać z autokaru są zobowiązani do zakrycia ust i nosa oraz odkażenia rąk przed wejściem do autokaru.
 
✔️Strefa startu
-W strefie startu z uwagi na zmniejszony dystans społeczny obowiązuje wszystkich zawodników zakrycie ust i nosa. Po opuszczeniu strefy po 1km biegu będzie można już usta i nos odsłonić.
-Prosimy aby w strefie startów dystansów 105km/40km/17km przebywali sami zawodnicy – dotyczy to osób posiadających własny transport na start biegu.
– Start będzie grupowy. Prosimy o maksymalne rozstawienie się.
– Do strefy startu wchodzimy maksymalnie do 5min przed jego godziną.
 
✔️Punty żywieniowe
-Przed skorzystaniem z punktu żywieniowego należy zdezynfekować ręce. Środek do dezynfekcji będzie stał przed wejściem na punkt.
-Do waszej dyspozycji będą produkty oddzielnie zapakowane jak i podane na jednorazowych tackach, które możecie zabrać.
-Woda i izotonik będą w osobnych butelkach, które możecie zabrać ze sobą lub przelać do swoich bidonów/bukłaków po czym wyrzucacie opakowanie do kosza lub w jego obrębie. –Wyrzucanie opakowań poza strefą punktów odżywczych będzie karane dyskwalifikacją.
-Pepsi będzie nalewana przez obsługę do kubeczków.
-Zupa będzie nalewana przez obsługę do misek jednorazowych.
-Zabraniamy na przebywanie w strefie punktów żywieniowych kibicom. Jeżeli ktoś chce skorzystać z pomocy osób z zewnątrz, może to zrobić do 1km w obrębie punktu żywieniowego.
 
✔️Meta zawodów
-Meta wszystkich dystansów zlokalizowana jest w bazie zawodów w Rymanowie Zdroju. Na linię mety wbiegacie swobodnie. Po opuszczeniu linii mety i wejściu na teren bazy zawodów obowiązuje zakrycie ust i nosa na czas odpoczynku, przemieszczania się. Nakaz nie obowiązuje w przypadku możliwego utrzymania dystansu społecznego 2m od drugiego zawodnika.
-Czas jaki macie na mecie do waszej dyspozycji to
15min dla zawodników 105km
15min dla zawodników 70km
10min dla zawodników 40km
10min dla zawodnikóa 17km
Po upływie tego czasu należy opuścić bazę zawodów.
Na mecie będziecie mogli odebrać posiłek i napoje, które możecie zabrać ze sobą poza bazę lub zjeść w trakcie waszego czasu. W przypadku zbliżania się liczby osób w bazie zawodów do 150 będziemy prosić o jej opuszczenie.
 
✔️Kibice
-Nie przewidujemy wstępu kibiców i osób towarzyszących zawodnikom do bazy zawodów.
 
✔️Strefa sanitarna
-Będziecie mogli korzystać z ogólnodostępnych toalet przy kortach tenisowych. Trwają konsultacje odnośnie możliwości udostępnienia również pryszniców po biegu.
 
✔️Parkingi:
-Polecamy wygodne parkingi poza najbliższą odległością bazy zawodów. Mapę z lokalizacją parkingów podamy w komunikacie technicznym. Prosimy aby zastosować się do naszych zaleceń i nie parkować samochodów jak najbliżej bazy zawodów. Zawodnicy 105km, którzy planują spać w samochodach obok bazy zawodów jak najbardziej mogą to zrobić i zostawmy dla nich proszę te miejsca. Zaparkowanie w dalszej odległości pozwoli nam zmniejszyć liczbę osób w tej części parku zdrojowego i wspólne zastosowanie się do naszej prośby wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo nas wszystkich.